Спільний семінар-практикум для практичних психологів та заступників директорів шкіл з виховної роботи

23 жовтня 2019 року на базі Рокитнянського КЗЗСО №1 відбулась спільна інструктивно-методична нарада для заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів, практичних психологів та соціальних педагогів за участю головного спеціаліста служби у справах дітей та сім¢ї Грижак Ю.М., фахівця соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, лікаря КНП «Рокитнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носир Т.В., інспекторів ювенальної превенції Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції головного управління Національної поліції у Київській області Семенюти С.В. та Гаврешової М.Ю.

Під час наради було проаналізовано спільну діяльність щодо виконання комплексного плану роботи по захисту прав і законних інтересів неповнолітніх та профілактики злочинності і правопорушень серед них, супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах у 2018/2019 н.р., опрацьовано нормативно-правову базу, визначено основні напрямки спільної роботи на 2019/2020 н.р.

/Files/images/2019/October/narada1.jpg /Files/images/2019/October/naradatit.jpg /Files/images/2019/October/narada2.jpg

19 лютого 2019 року на базі Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся семінар-тренінг для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти Рокитнянського району на тему: «Булінг у школі: причини, наслідки, допомога».

Методист райметодкабінету Хорунжа К.І. опрацювала з учасниками семінару нормативні документи щодо профілактики булінгу у закладах загальної середньої освіти та систему дій при вивленні фактів булінгу у ЗЗСО.

Про особливості роботи у системі виявлення факторів булінгу розповіла практичний психолог Рокитнянської ЗОШ І-ІІ ст.№5 Шарамко М.Є.

Соціальний педагог Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Пономаренко С.М. ознайомила колег із профілактикою та протидією булінгу серед дітей молодшого шкільного віку.

На завершеня заходу для узагальнення теоретичного матеріалу, порівняння його з практичними ситуаціями практичний психолог Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Романюк Л.О. провела практикум-калейдоскоп.

/Files/images/2019/february/Булінг1.jpg/Files/images/2019/february/Булінг2.jpg /Files/images/2019/february/Булінг3.jpg /Files/images/2019/february/Булінг4.jpg

Булінг ЗАКОН України

34 Наказ запобігання булінгу

Рекомендації щодо протидії булінгу

Телефони ДОВІРИ

Інструментарій КОІПОПК

Контакти соціальних служб Рокитнянського району

Документація ПС -2018

Наказ_МОН_509 ПОЛОЖЕННЯ _22052018

Пріоритетні Лист МОН 1_9-487

01 березня 2018 року на базі Ольшаницької ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся спільний семінар-практикум для заступників директорів з ВР та працівників психологічної служби на тему: «Психолого–педагогічні аспекти профілактики насильства та жорстокості в учнівському середовищі». Актуальність проблеми насильства та жорстокого поводження з дітьми визначається високою поширеністю, різноманітністю проявів, труднощами запобігання, виявлення та високою ймовірністю ускладнень.

У ході семінару було обговорено соціально-психологічні проблеми насильства в сучасному суспільстві, презентували систему профілактичної роботи педагогічного коллективу Ольшаницької ЗОШ І-ІІІ ст. щодо запобігання насильству та жорстокому поводженню з дітьми в учнівському середовищі та сім'ї.

Психолог-методист Пахаленко Ірина Андріївна провела інформаційно-просвітницький тренінг «Профілактика булінгу в учнівському середовищі». За результатами роботи були прийняті рекомендації щодо актуальних форм та методів проведення профілактичної роботи в закладах загальної середньої освіти щодо профілактики насильства та жорстокого поводження з дітьми.

/Files/images/foto1/DSC03290.JPG /Files/images/foto1/DSC03254.JPG

Накази 2017-2018 навчальний рік

15 грудня 2017 року на базі центру дитячої та юнацької творчості було проведено спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати», в якому взяли участь 22 педагогічних працівника, вчителі-логопеди, працівники психологічної служби освітніх навчальних закладів району. Тренінг провели заступник директора школи з навчально-виховної роботи та практичний психолог Шарківського НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-д/с» Майка Ірина Вікторівна та заступник директора школи з навчально-виховної роботи Насташівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Корчак Ніна Федорівна.

Набуті знання учасники тренінгу застосують у своїй практичній роботі, що сприятиме підвищенню рівня організації освітнього процесу для дітей з особливими потребами, які охоплені інклюзивним навчанням.

10 жовтня 2017 року на базі Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулась спільна інструктивно-методична нарада для заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів, практичних психологів та соціальних педагогів за участю начальника відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування служби у справах дітей та сім¢ї Омельянченко Н.Ю., фахівця соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Киричок О.А., інспектора ювенальної превенції Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції головного управління Національної поліції у Київській області Семенюти С.В. та дільничного офіцера поліції Драпоя Д.В.

Під час наради було проаналізовано спільну діяльність служб та навчальних закладів щодо виконання комплексного плану роботи по захисту прав і законних інтересів неповнолітніх та профілактики злочинності і правопорушень серед них, вироблено рекомендації для покращення взаємо інформування та проведення превентивних заходів із дотримання прав дітей; опрацьовано нормативно-правову базу, визначено основні напрямки роботи та обговорено основні питання щодо організації і змісту виховної роботи та діяльності психологічної служби системи освіти у 2017/2018 навчальному році.

/Files/images/IMG_0226.JPG /Files/images/IMG_0227.JPG

Актуальні листи МОН

Нормативно-правові документи-інклюзія

Убезпечення дітей від негативних інформаційних впливів

/Files/images/123/IMG_7757.JPG /Files/images/123/IMG_7770.JPG

1 грудня 2016 року на базі Центру дитячої та юнацької творчості відбулася зустріч дітей з особливими потребами загальноосвітніх навчальних закладів смт Рокитне «Відкрий серце для добра». Практичні психологи Рокитнянських ЗОШ І-ІІІ ст. №1, №2, №3, дитячого будинку «Чебурашка», ДНЗ «Світанок» провели з дітьми психологічні тренінги, майстер-клас по виготовленню новорічної іграшки. У школах протягом тижня було проведено благодійну акцію «Іграшка для друга».

/Files/images/123/IMG_7913.JPG /Files/images/123/IMG_7919.JPG

30 листопада 2016 року на базі селищного Будинку культури відбувся інформаційно-просвітницький захід до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-СНІДом «Знати сьогодні, щоб жити завтра» з використанням активних форм роботи за участю лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів Рокитнянського району. У ході заходу було проведено вхідне та вихідне анкетування щодо обізнаності учнів про шляхи передачі та способи профілактики захворювання; презентація та захист плакатів соціальної реклами щодо протидії розповсюдження ВІЛ-інфекції. Педагог-тренер курсу «Захисти себе від ВІЛ» Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Бондаренко Л.Д. провела з учнями інтерактивну гру «Маршрут Безпеки».

/Files/images/den_vchitelya/IMG_7266.JPG

06 жовтня 2016 року на базі Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулася спільна інструктивно-методична нарада для заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів, практичних психологів та соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів району за участю начальника відділу соціальної роботи ЦСССДМ Олексієнко О.М., начальника відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування ССДС Омельянченко Н.Ю., інспектора ювенальної превенції Рокитнянського відділення поліції Фісуна Р.П. та начальника превентивної діяльності Рокитнянського відділення поліції Негоди В.А.

Під час наради було проаналізовано спільну діяльність служб та навчальних закладів щодо виконання комплексного плану роботи по захисту прав і законних інтересів неповнолітніх та профілактики злочинності і правопорушень серед них, вироблено рекомендації для покращення взаємо інформування та проведення превентивних заходів із дотримання прав дітей; опрацьовано нормативно-правову базу, визначено основні напрямки роботи та обговорено основні питання щодо організації і змісту виховної роботи та діяльності психологічної служби системи освіти у 2016/2017 навчальному році.

Удосконалення роботи соціальних педагогів

Щодо ведення документації

Оптимізація роботи психологічної служби

Міністерство інформує про методичний посібник «Навчіть дитину захищатися» для фахівців, які працюють з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку з питань попередження насильства над дітьми.

Посібник був схвалений для використання науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки ( протокол № 4 від 14 грудня 2015 року).

Матеріали розміщені у вільному доступі на сайті Міністерства в розділі «Позашкільна освіта, виховна робота, корисна інформація » за посиланням: http://mon.gov.ua/content/Новини/2016/02/15/manual-kindergarten.pdf

/Files/images/foto1/IMG_6119.JPG /Files/images/foto1/IMG_6124.JPG

22 квітня 2016 року на базі Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся семінар-практикум для практичних психологів та соціальних педагогів на тему: «Соціальні технології: робота з сім'єю, яка потрапила в кризову ситуацію».

Розпочався семінар із класифікації сучасної української сім’ї, її проблем та перспектив розвитку. Методист райметодкабінету Хорунжа К.І. презентувала посібник «Навчіть дитину захищатися», схвалений для використання науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки ( протокол № 4 від 14 грудня 2015 року), який працівники психологічної служби можуть використовувати у роботі з профілактики сексуального насильства над дітьми. У ході семінару було опрацьовано алгоритм дії навчального закладу у випадку виявлення факту чи загрози вчинення сексуального насильства над дитиною.

Практичний психолог Рокитнянської ЗОШ І-ІІ ст. №5 Шарамко М.Є. ознайомила присутніх із специфікою супроводу сімей демобілізованих учасників АТО.

У роботі семінару взяла участь головний спеціаліст служби у справах дітей та сім¢ ї Пархоменко Юлія Василівна, яка ознайомила працівників психологічної служби із спільним наказом Мінсоцполітики України та МВС України від 11.01.2016 №4/5 «Про затвердження Інструкції зі збору та моніторингу статистичної інформації щодо осіб, які постраждали від торгівлі людьми». Присутні обговорили порядок взаємодії між суб´єктами Національного механізму з питань протидії торгівлі людьми.

Проект Моя професія - безкоштовне тестування

Повідомлення -інформація до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Пільгові категорії- нормативна база

Нормативно-правова база

Соціальні служби району, дільниці офіцери

Психологічна служба 16-17

Кiлькiсть переглядiв: 395

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.