Історичний нарис про освітню систему Рокитнянского району


Серйозного розвитку набуває освіта. Нині освітню систему Рокитнянского району складають 19 загальноосвітніх та 21 дошкільний (14 окремофункціонуючих та 7 у складі навчально-виховних об’єднань і комплексів) навчальні заклади, 3 позашкільні – навчально-виробничий центр творчості молоді, центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа - та дитячий будинок. При Рокитнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 працює навчально-консультаційний пункт, де здобувають повну загальну освіту 33 особи. З березня 2016 року 2 жителів району розпочали навчання за екстернатною формою на базі Рокитнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Існуюча мережа загальноосвітніх закладів забезпечує конституційне право кожного громадянина на доступність до якісної освіти.

У школах району навчаються 3017 учнів, дошкільною освітою охоплені 942 малюків від 2-х до 6-ти років.

Диференціація освітніх послуг забезпечується мережею профільних класів, класів із поглибленим вивченням окремих предметів. Профільне навчання у районі запроваджене з часу відкриття у Рокитному районного ліцею з економічно-правовим профілем. З метою надання допомоги педагогічним колективам щодо вибору оптимальної моделі профільного навчання та згідно з Законом України «Про загальну середню освіту» у кожному навчальному закладі здійснюється моніторингове дослідження. Тепер профільним навчанням охоплено всі учні старшої школи.

Інноваційна діяльність в початковій школі представлена технологіями розвивального навчання, яке утвердилося в Рокитнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 та педагогічної технології «Росток» на базі Рокитнянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3, №4, №5 та Синявської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. У навчально-виховний процес навчальних закладів Рокитного впроваджуються фізкультурно-оздоровчі технології, теорія використання винахідницьких завдань, спадщина М.Монтессорі та С.Русової. Заслуговують на увагу напрацювання колективу ДНЗ №1 «Малятко» зі збереження та зміцнення здоров’я малюків. У закладі застосовуються нетрадиційні методики, засоби та технології для підтримання оптимального рівня фізичного та розумового навантаження, зокрема, фітоаромотерапія, кисневі пінки.

З 1 вересня 2015 року на базі Центру творчості працюють 57 груп, де займаються 980 дітей, на базі ДЮСШ – 44 групи, де займаються 508 дітей.

У районі створено 5 шкільних округів (на базі Житньогірської ЗОШ І-ІІІ ст., Ольшаницької ЗОШ І-ІІІ ст., Острівської ЗОШ І-ІІІ ст., Ромашківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Синявської ЗОШ І-ІІІ ст.).

Організоване навчання для дітей шкільного віку з особливими потребами. З метою своєчасного виявлення дітей з вадами розвитку та організації для них оптимальних умов навчання та виховання з 2006 року діє районна психолого-медико-педагогічна комісія. За індивідуальною формою навчання у районі навчається 36 дітей. Інклюзивним навчанням охоплено 3 дітей (Насташівська ЗОШ І-ІІІ ст., Савинецьке НВО "ЗОШ І-ІІ ст. - д/с", Шарківський НВК "ЗОШ І-ІІ ст. - д/с").

Одним із найважливіших завдань є інформатизація та комп’ютеризація освітньої галузі. Заклади освіти Рокитнянщини на 100% підключено до мережі Інтернет. У 18 загальноосвітніх навчальних закладах встановлено комп’ютерні класи.

З 2006 року в області здійснюється системна підготовка освітян до реалізації програми Іntel®«Навчання для майбутнього» щодо перепідготовки педагогічних кадрів з ІКТ та новітніх педагогічних технологій, яка уможливлює підготовку школярів до економіки знань XXI сторіччя та надає їм необхідні навички.

Усі педагоги району успішно пройшли навчання за цією програмою. Найбільш активно проводилися навчання в Рокитнянському районному ліцеї, Рокитнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Ромашківській ЗОШ І-ІІІ ст. та Синявській ЗОШ І-ІІІ ст.

У рамках реалізації програми «Шкільний автобус» для 436 учнів, що проживають за межами пішохідної доступності, організовано підвіз 5 автобусами.

У 2016/2017 навчальному році у загальноосвітніх навчальних закладах району працюють 407 педагогічних працівників, 356 з яких мають вищу освіту. Вищу кваліфікаційну категорію присвоєно 208-и педагогам, першу - 75, другу - 34, спеціаліст – 39, відповідає посаді, яку займає – 51, присвоєно звання «Заслужений вчитель України» - 3 (Сич Микола Лукич, Шаравара Тамара Іванівна, Соловейко Микола Прокопович), «Вчителя-методиста» - 25, «Старшого вчителя» - 84, нагороджено знаком «Відмінник освіти України» 35 учителів, знаком «Василь Сухомлинський» - 4.

Рокитнянщина багата на талановиту учнівську молодь. Інформаційний банк даних обдарованих та здібних дітей на початок навчального року налічує 447 учнів. У 2015-2016 навчальному році вихованці закладів освіти району вибороли 9 призових місць в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад ,7 у мовних та літературних конкурсах (з них переможцем ІІІ (обласного) та учасником ІV (Всеукраїнського) етапу ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стала Сапожнік Аліна Віталіївна – учениця 6 класу Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3) та 2 - у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.

Відділом освіти здійснювала­ся активна робота з організації про­ведення зовнішнього незалежного оцінювання. Випускники шкіл взяли участь у пробному тестуванні, орга­нізованому Українським центром оцінювання освіти. Київський регіональ­ний центр оцінювання якості осві­ти та управління освіти та науки облдержадміністрації визначили пунктом проведення незалежного тестування Рокитнянську загаль­ноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1.

На її базі випускники шкіл Рокитнянського, Білоцерківського, Тара-щанського районів складали іспити з 3 предметів - української мови та літератури, математики, історії.

Створення оптимальних умов доступу дитини до якісної освіти, проведення відповідних моніторингових досліджень, запровадження в освітній процес ідеології розвитку основних життєвих компетентностей учнів залишаються основними завданнями в галузі загальної серед­ньої освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 1079

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.